Ochrona biologiczna – Elbio Fungibactis

Przy uprawie odmian roślin, których genetyka jest nastawiona na wysokie plonowanie, niemożliwe jest uzyskanie dobrego plonu bez ochrony przeciwko patogenom chorobotwórczym. Standardem stały się zabiegi fungicydowe, które chronią przed stratami wywoływanymi podczas infekcji. Coraz więcej środowisk konsumenckich zwraca jednak uwagę na jak najmniejszą ingerencję chemiczną w uprawach rolniczych i warzywniczych. Nowym sposobem walki z wpływem chorób grzybowych na plon jest zastosowanie biologicznej ochrony w postaci preparatu Elbio Fungibactis.


Czym jest Elbio Fungibactis?

Elbio Fungibactis to zupełnie naturalny preparat biologiczny wyposażony w szereg mikroorganizmów. Wyspecjalizowane szczepy działają jak naturalna bariera chroniąca powierzchnię roślin przed infekcjami grzybów pasożytniczych. W ten sposób zapobiega infekcjom i chroni rośliny w zupełnie niechemiczny sposób.


Co jest przewagą biologicznej ochrony?

Biologiczna ochrona w postaci Elbio Fungibactis to zdecydowane uderzenie w patogeny chorobotwórcze w zupełnie nowej odsłonie. Wypierające właściwości pożytecznych kolonii bakterii i grzyba działają na zasadzie dominacji. Tego typu zabezpieczenie jest bezkarencyjne, co w zupełności chroni zdrowie konsumenta. Nie ingeruje w naturalny ekosystem (owady zapylające, zwierzęta), dając dużo szersze możliwości w aplikacji. Jest to istotne w szczególnie newralgicznych momentach, takich jak okres około zbiorowy, czy okres przebywania pszczół i innych owadów pożytecznych na kwitnących uprawach.


W jakich uprawach stosować Elbio Fungibactis?

Elbio Fungibactis jest szczególnie polecany w końcowych etapach ochrony roślin rolniczych, które wytworzyły dość dużą ilość biomasy. Jest to moment końcowego etapu kwitnienia rzepaku, czy – w przypadku zbóż – faza nalewania ziarna w kłosach. Elbio Fungibactis, działając długofalowo, dzięki właściwościom adaptacyjnym zawartych w nim mikroorganizmów, chroni rośliny do zakończenia ich wegetacji. Ponadto może być efektywnie stosowany w uprawach warzywniczych i jagodowych. Dzięki brakowi karencji, umożliwia bezpieczne stosowanie w okresie poprzedzającym zbiory.